START!
Start.artun.ee on ettevõtlus- ja karjäärialane infoportaal Eesti Kunstiakadeemia liikmeskonnale. Siit leiate teavet, materjale ja viiteid intellektuaalomandi, ettevõtluse, karjääri, praktika ja projekti-juhtimisega seotud teemadel.
start.artun.ee Facebookis
EKA Portfooliod

Alustas EBS Äriinkubaator ▴ 29. January, 2007

Eesti Kunstiakadeemia koostööpartner EBS tutvustas eelmisel neljapäeval toimunud vilistlaskonverentsil EBS Äriinkubaatori ideed.
EBS Äriinkubaator toimiks alustavate ettevõtete investorina ja aitaks häid ideid käima lükata.

Ülle Pihlak

foto Äripäeva Fotopangast, autor Julia-Maria Linna

Kogu ettevõtmist juhib Eesti Kunstiakadeemia tudengitele tuttav Ülle Pihlak.
„Ma nägin, et tudengite peas sünnivad väga vahvad ideed, mis mitte kunagi ei teki minu peas, sest minule tundub, et asi on võimatu,” Ülle Pihlak

Allolevalt väljavõte tänasest (29.jaanuar 2007) Äripäevast:
Pihlaku sõnul võrdles ta Kunstiakadeemia ja EBSi tudengite ideid – ühes domineerib loovus, teises on tugevad turundus- ja juhtimisalased teadmised. Ta nägi, et üks võiks täiendada teist.
Pihlak käis plaani tutvustamas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS), kes pidas ideed rahastamise vääriliseks. Äriinkubaatoril on nüüd kolm aastat võimalik EASi toetusel tegutseda, selle ajaga tuleb leida projektidele investeerijad. Pärast toetusperioodi lõppemist tuleb tudengifirmadel iseseisvalt hakkama saada.
Projektis osalemise nõusoleku on andnud ka Muusikaakadeemia ning plaanis on kaasa tõmmata IT-kolledži tudengid oma infotehnoloogiliste teadmistega.
Praegu teevad EBSi ja Kunstiakadeemia üliõpilased koostööd tudengite moeprojekti HULA raames, mille viimast kollektsiooni vilistlaskonverentsil esitleti.
Ettevõtja Jüri Mõis ütles, et on EBSi fondi suhtes skeptiline. “See on umbes nii, et võtad 80% vett, 10% rauda, 5% kaltsiumit ning siis veel magneesiumi ja süsinikku – kõik koostisosad, mis on inimesel – ja siis imestad, et inimest sellest kokku ei tule,” kommenteeris ta. “Rahastamine ei ole probleem. Probleem on see, et oleks, kelle kätte raha usaldada.”
Suprema tegevjuht Peeter Saks nimetas ideed küll positiivseks, kuid rahalisi eesmärke ta seal ei näe. “Ma arvan, et see jääb selliste äriinglite pärusmaaks. Pigem on see filantroopiline tegevus, suurt kasumilootust investoritel seal ei ole,” ütles ta.

Toetajad
Estonia pst. 7 / Teatri väljak 1 tao@artun.ee tel: 626 7345